Biura do wynajęcia w dzielnicy Warszawa-Mokotów

Szukając biur do wynajęcia w Warszawie nie sposób pominąć adresów znajdujących się w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic – na terenie Mokotowa. Choć biura tu zlokalizowane nie będą należały do najtańszych, to korzyści płynące z położenia wpłyną pozytywnie na każdy biznes.

Prestiżowa dzielnica

Mokotów jest największą pod względem liczby ludności dzielnicą Warszawy, według spisu z 2014 r. mieszka tu prawie 220 tys. ludzi. Jest to też dzielnica kontrastów – znajdują się tu zarówno rozległe niezagospodarowane łąki, osiedla domków jednorodzinnych, w których ulokowało się wiele ambasad, jak również osiedla z wielkiej płyty. Bliskość centrum miasta, znakomita komunikacja (usprawniona w ostatnich latach m.in. dzięki otwarciu I linii metra oraz Trasy Siekierkowskiej), relatywnie duża ilość zieleni oraz przeważająca na terenie dzielnicy zabudowa „w ludzkiej skali” sprawiły, że Mokotów uważany jest za dzielnicę prestiżową. Z tego względu, po przemianach ustrojowych, na terenie dzielnicy dało się zauważyć wzmożoną działalność deweloperską. Specjaliści z branży nieruchomości wskazują, że na terenie Mokotowa znajduje się ponad połowa najbardziej ekskluzywnych apartamentowców w Polsce.

Siedziby znanych instytucji

Nie inaczej przedstawia się sytuacja na rynku nieruchomości przeznaczonych na cele usługowe i biznesowe. Mokotów to siedziba tak znanych instytucji jak Telewizja Polska, Polskie Radio, Komenda Główna Policji, Szkoła Główna Handlowa czy prywatna Uczelnia Łazarskiego. Zbudowano tu pierwsze w Polsce po 1989 r. centrum handlowe „Panorama”, po którym powstały kolejne, jak np. Sadyba Best Mall, handlowo-biurowy Europlex (pow. biurowa prawie 19 tys. mkw.) czy też otwarty w 2013 r. budynek o nazwie Plac Unii, autorstwa znanego architekta Stefana Kuryłowicza. Plac Unii jest połączeniem centrum handlowego i biurowca, o łącznej powierzchni ponad 55 tys. mkw. do wynajęcia (z czego ok. 40 tys. przypada na biura). Pomimo dobrej architektury oraz dbałości o środowisko (budynek otrzymał ekologiczny certyfikat BREEAM), Plac Unii wzbudził liczne kontrowersje związane ze zniszczeniem zabytkowej osi widokowej (widoku na Belweder ze strony Łazienek Królewskich).

Biura do wynajęcia na Służewcu

Większość nowopowstałych biur na Mokotowie ulokowało się jednak na terenach byłego Służewca Przemysłowego, czyli na obszarze, gdzie jeszcze 25 lat temu znajdowały się prawie wyłącznie fabryki i magazyny. Dostępność dużych terenów w dobrej lokalizacji i z istniejącą infrastrukturą skłoniły deweloperów do wykupywania działek po bankrutujących zakładach przemysłowych i projektowania na nich zespołów biurowych. Tak powstały m.in.:

  • Park Postępu – 34 tys. mkw. biur do wynajęcia w 4 budynkach
  • Platinium Business Park – 5 budynków o łącznej powierzchni 54 tys. mkw.
  • Cybernetyki Office Park – blisko 28 tys. mkw. w 3 budynkach
  • Horizon Plaza – 2 budynki z ponad 35 tys. mkw. biur
  • Trinity Park – ponad 30 tys. mkw.Nefryt i Topaz – 2 biurowce o łącznej powierzchni biur ok. 25 tys. mkw.
  • Domaniewska Office Hub – 27 tys. mkw. w 2 budynkach
  • Marynarska Point – 24 tys. mkw. w 2 biurowcach
  • Marynarska Business Park – 45 tys. mkw. w 4 budynkach
  • Empark Business Park Mokotów – największy park biznesowy w Polsce: ponad 115 tys. mkw. biur w 9 budynkach, gdzie swoją siedzibę ma ponad 140 firm (zarówno rodzime przedsiębiorstwa, jak i międzynarodowe korporacje).

 

Dodatkowym impulsem do rozwoju tej części miasta było powstanie olbrzymiego centrum handlowo-rozrywkowego nazwanego Galerią Mokotów, o łącznej powierzchni ponad 60 tys. mkw. Dla pracowników firm mających siedziby na Służewcu oznaczało to możliwość zrobienia kompleksowych zakupów zaraz po pracy w niewielkiej odległości od biura.

Znajdź biuro do wynajęcia

MatchOffice.pl jest portalem, na którym znajdziesz wszsytkie potrzebne informacje o wynajmie biur w Warszawie. 

Zamów informacje o tych ofertach najmu, które najbardziej Cię interesują i nawiąż szybko kontakt z wynajmującym. 

Znajdź biuro

Jesteś wynajmującym?