Biura do wynajęcia w warszawskiej dzielnicy Praga-Północ

Przez dziesięciolecia uważana za najgorszą dzielnicę w Warszawie, Praga-Północ obecnie coraz bardziej zmienia wizerunek. Bliskość Śródmieścia, doskonała komunikacja i niskie jak na stolicę czynsze sprawiły, że zarówno mieszkańcy miasta, jak i inwestorzy, zaczęli patrzeć na dzielnicę przychylnym okiem.

 

 

 

Unikalna dzielnica Warszawy

Choć na przestrzeni wieków Praga była wielokrotnie plądrowana i palona, to z uwagi na niewielkie zniszczenia w czasie II wojny światowej zachowało się tu najwięcej zabytkowych budynków w Warszawie. Niestety, wiele z nich popadało w ruinę z powodu braku inwestycji w remonty. Skutkowało to przenoszeniem się lepiej sytuowanych mieszkańców do innych dzielnic, kumulacją problemów społecznych (patologii) oraz wyjątkowo niskimi cenami nieruchomości. To właśnie niskie ceny, połączone z dobrym położeniem oraz unikalną w skali miasta atmosferą wielu praskich miejsc przyciągnęły po transformacji ustrojowej deweloperów do dzielnicy. Przykładem przeobrażeń są zmiany na terenach Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”, gdzie w zrewitalizowanych budynkach powstały luksusowe mieszkania, powierzchnie handlowe, odbywają się wydarzenia kulturalne, jak również dostępne są powierzchnie biurowe o łącznym metrażu ponad 25 tys. mkw.

 

Metrem do centrum miasta

Popularność Pragi-Północ zwiększyła się dodatkowo dzięki licznym inwestycjom w infrastrukturę. Transport do centrum miasta bardzo się usprawnił w 2015 r. dzięki otwarciu pierwszego odcinka II linii metra. Równolegle prowadzone są prace modernizacyjne sieci tramwajowej. Na terenie dzielnicy działa też jedna z największych stacji kolejowych w stolicy – Warszawa Wileńska, obejmująca nie tylko dworzec, ale również centrum handlowe oraz biura do wynajęcia.

 

Rozwój dzielnicy

Ciekawą inwestycją jest Port Praski. W zamian za atrakcyjnie położone nad brzegiem Wisły tereny dawnego portu, inwestor zbudował na swój koszt Most Świętokrzyski, znacznie ułatwiający komunikację w ścisłym centrum miasta. W ramach już rozpoczętej inwestycji w Porcie Praskim powstaną budynki mieszkalne o zróżnicowanym standardzie, ogólnodostępne deptaki, przystań dla jachtów, hotele, centrum nauki z obiektami sportowymi, galeria handlowa oraz inne powierzchnie handlowe i usługowe oraz budynki biurowe (o wysokości dochodzącej do 160 metrów), które zostaną zbudowane bezpośrednio przy stacji metra.

 

Spośród pozostałych realizacji biurowych na wynajem na terenie Pragi-Północ do największych zaliczyć można:

Farum – kompleks 5 budynków oferujących ok. 15 tys. mkw. powierzchni biurowej

Staniewicka 18 – 5 tys. mkw. powierzchni biurowej

Soho Factory – ok. 10 tys. mkw. biur na wynajem w zrewitalizowanych starych budynkach fabrycznych

Nova Praga – biurowiec z ok. 5 tys. mkw. biur

Centrum Praha – budynek z ponad 5 tys. mkw. biur oraz trzema salami kinowymi

Centrum Biurowe Warszawa Wileńska – połączony z centrum handlowo-usługowym oraz dworcem kolejowym budynek oferujący ok. 12 tys. mkw. biur do wynajęcia

Centrum Milenium – budynek o powierzchni blisko 16 tys. mkw., z czego niecałe 11 tys. to biura.

 

Znajdź biuro do wynajęcia

MatchOffice.pl jest portalem, na którym znajdziesz wszsytkie potrzebne informacje o wynajmie biur w Warszawie. 

Zamów informacje o tych ofertach najmu, które najbardziej Cię interesują i nawiąż szybko kontakt z wynajmującym. 

Znajdź biuro

Jesteś wynajmującym?