Biura do wynajęcia w dzielnicy Warszawa-Praga-Południe

Praga Południe jest drugą co do liczby ludności dzielnicą Warszawy, mieszka tu prawie 180 tys. osób. Choć w dalszym ciągu przeważa tu zabudowa mieszkaniowa, także firmy poszukujące dla siebie biura na wynajem znajdą wiele ciekawych ofert.

Zielona dzielnica Warszawy

Tereny Pragi-Południe do XIX w. miały charakter podmiejski, przemysłowy i rolniczy. Szybki rozwój budownictwa nastąpił w dwudziestoleciu międzywojennym, kiedy powstało m.in. słynące z wyjątkowej zabudowy willowe osiedle na Saskiej Kępie. Obecnie swój dynamiczny rozwój dzielnica zawdzięcza głównie budownictwu mieszkaniowemu z wieloma budynkami apartamentowymi. Sprzyjają temu liczne parki i tereny zielone na czele z jednym z najpiękniejszych parków w Polsce – Parkiem Skaryszewskim. W ostatnim 20-leciu wybudowano tu również wiele obiektów handlowo usługowych, z których największe to Promenada, Real King Cross, Leroy Merlin, Tesco oraz Brico Depot.

Świetna komunikcja miejska

Również infrastruktura transportowa uległa znacznej poprawie. Dzięki budowie Trasy Siekierkowskiej dzielnica zyskała trzeci most i dogodne połączenie z południowymi dzielnicami lewobrzeżnej Warszawy. Kolejnym znacznym ułatwieniem było oddanie do użytku pierwszej części II linii metra, którego jedna ze stacji znajduje się w pobliżu Stadionu Narodowego. Istnieją plany zbudowania odnogi tej linii wzdłuż Pragi-Południe, co na pewno znacznie zwiększyłoby atrakcyjność dzielnicy dla inwestorów.

Biura na Stadionie Narodowym

Chlubą dzielnicy jest oddany do użytku w 2012 r. Stadion Narodowy. Jest to nie tylko jedna z największych w Polsce aren sportowych, ale również doskonałe miejsce na wynajęcie biura, dzięki uwzględnieniu w projekcie powierzchni na wynajem o łącznym metrażu ponad 15 tys. mkw. Podczas projektowania kompleksu Stadionu Narodowego pomyślano o zabudowaniu przestrzeni w taki sposób, aby arena sportowo-rozrywkowa była jedynie częścią większej całości, składającej się również w kilku budynków z biurami na wynajem. Pomimo odłożenia budowy biurowców na późniejsze lata z uwagi na kryzys gospodarczy, biura usytuowane w samym stadionie cieszą się wielką popularnością z uwagi na ich unikalny charakter oraz bardzo dobrą komunikację, obejmującą m.in. stację metra bezpośrednio przy obiekcie.

Liczne powierzchnie biurowe

Większość powierzchni biurowej na wynajem na terenie Pragi-Południe znajduje się jednak w niewielkich biurowcach bądź budynkach mieszkalnych z wydzieloną powierzchnią biurową. Największe z nich to:siedziba firmy ATM Studio – ponad 4 tys. mkw.biurowiec przy ul. Murmańskiej 25 – blisko 6 tys. mkw. biur na wynajembiurowiec przy ul. Jubilerskiej 10 – 4 tys. mkw.Radwar Business Park – budynek z prawie 12 tys. mkw. biurbiurowiec przy ul. Żupniczej – 15 tys. mkw. zajmowanych w całości przez firmę SiemensBlue Point – 22 tys. mkw. powierzchni, z czego ponad 14 tys. stanowią biura do wynajęciaCentrum Biurowe Ostrobramska – blisko 7 tys. mkw. biurEde Office Park – centrum handlowo-biurowe z blisko 6 tys. mkw. powierzchni biurowejsiedziba firmy Polsat – ok. 11 tys. mkw. zajętych w całości przez 1 firmęsiedziba firmy Exatel – ok. 6 tys. mkw.Promenada Business Center – obiekt handlowo-biurowy z blisko 51 tys. mkw. powierzchni na wynajem (z czego 12 tys. stanowią biura).

Znajdź biuro do wynajęcia

MatchOffice.pl jest portalem, na którym znajdziesz wszsytkie potrzebne informacje o wynajmie biur w Warszawie. 

Zamów informacje o tych ofertach najmu, które najbardziej Cię interesują i nawiąż szybko kontakt z wynajmującym. 

Znajdź biuro

Jesteś wynajmującym?