Biura do wynajęcia w warszawskiej dzielnicy Śródmieście

Śródmieście jest dzielnicą położoną w samym środku Warszawy i jako taka, stanowi idealne miejsce na siedzibę firmy.

Samo centrum Warszawy

Ceny wynajmu śródmiejskich biurowców są zauważalnie wyższe niż powierzchni biurowych w innych dzielnicach, ale też dojazd do biur tu usytuowanych jest najłatwiejszy z innych części miasta. Dzielnicę przecinają bowiem dwie linia metra, znajduje się tu najważniejsza i największa pod względem liczby pasażerów stacja kolejowa (Dworzec Centralny), istnieje też najgęstsza sieć transportu publicznego. Inną przyczyną wysokich cen jest wygoda i prestiż posiadania biura w centrum Warszawy. Znajdują się tu tak charakterystyczne miejsca jak Stare Miasto z Zamkiem Królewskim, Łazienki Królewskie, Ogród Saski, mają swoją siedzibę instytucje centralne i samorządowe (Sejm, siedziby prezydenta, liczne ministerstwa, ratusz), placówki kulturalne (m.in. Teatr Wielki, Opera Narodowa, Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego, Centrum Sztuki Współczesnej, Polin), edukacyjne (Centrum Nauki Kopernik), szkoły wyższe (w tym Uniwersytet Warszawski i Akademia Sztuk Pięknych), obiekty sportowe (stadion Legii, Torwar) oraz hotele – szczególnie istotne dla firm prowadzących działalność poza samą Warszawą. Na terenie dzielnicy znajdują się również liczne sklepy i centra handlowo-usługowe, takie jak Arkadia (jeden z największych w Polsce i w Europie obiektów tego typu), Złote Tarasy oraz Domy Towarowe Centrum.

Ulubiona dzielnica inwestorów

Nic dziwnego zatem, że dzielnica została miejscem, które szczególnie upodobali sobie inwestorzy planujący po 1989 r. budowę lub adaptację obiektów biurowych pod wynajem. Dobrą ilustracją przemian ustrojowych są losy dwóch śródmiejskich budynków – Domu Partii oraz Pałacu Kultury i Nauki. Pierwszy z nich, będący siedzibą komunistycznych władz, stał się po 1989 r. siedzibą warszawskiej giełdy, a obecnie – pod nazwą Centrum Bankowo-Finansowe – oferuje ok. 16 tys. mkw. biur na wynajem oraz dodatkową powierzchnię handlowo-usługową. Pałac Kultury to z kolei najwyższy i jeden z najbardziej znanych budynków w Polsce, o powierzchni ok. 123 tys. mkw. Będący pierwotnie symbolem dominacji komunistycznej w Polsce, obecnie jest wielofunkcyjnym budynkiem z przewagą funkcji biurowych, mieszczącym wiele instytucji użyteczności publicznej (takich jak teatry, kina, wyższe uczelnie, instytucje naukowe i muzea) oraz oferujący powierzchnię biurową na wynajem. Swoją siedzibę ma tu kilkadziesiąt firm i instytucji.

Biura, biura i jeszcze więcej biur

W Śródmieściu istnieje obecnie lub jest przewidzianych do realizacji w najbliższej przyszłości prawie 200 obiektów biurowych i wszystko wskazuje na to, że ta liczba będzie sukcesywnie wzrastać. Do największych i najważniejszych z nich należą:

  • Rondo 1 – 41-kondygnacyjny budynek po powierzchni ponad 100 tys. mkw., z czego ok. 64 tys. to biura do wynajęcia
  • Warsaw Financial Center – 32-piętrowy wieżowiec oferujący ok. 50 tys. mkw. biur
  • Złote Tarasy – centrum handlowo-usługowe oraz 45 tys. mkw. biur przy Dworcu Centralnym
  • Q22 – 42-kondygnacyjny biurowiec o powierzchni ok. 50 tys. mkw.
  • Warsaw Towers – blisko 19 tys. mkw. biur
  • Oxford Tower – 46-piętrowy budynek z ok. 42 tys. mkw. biur;

Znajdź biuro do wynajęcia

MatchOffice.pl jest portalem, na którym znajdziesz wszsytkie potrzebne informacje o wynajmie biur w Warszawie. 

Zamów informacje o tych ofertach najmu, które najbardziej Cię interesują i nawiąż szybko kontakt z wynajmującym. 

Znajdź biuro

Jesteś wynajmującym?