Biura do wynajęcia w warszawskiej dzielnicy Ursynów

Ursynów uważany jest powszechnie za „sypialnię” Warszawy. W ostatnich 20 latach na terenie dzielnicy powstało jednak wiele inwestycji, takich jak centra handlowe i biurowce, które powoli zmieniają ten obraz wśród warszawiaków.

Dzielnica mieszkaniowa, ale nie tylko 

Historia Ursynowa nie jest długa. Nie licząc pałacu Krasińskich i rezydencji w Natolinie, krajobraz dzisiejszej dzielnicy jeszcze po wojnie w dużej mierze tworzyły pola uprawne. Początkiem zmian była budowa w dwudziestoleciu międzywojennym Toru Wyścigów Konnych na Służewcu, jednak prawdziwy rozwój zaczął się dopiero w latach 70., gdy na obszarze Ursynowa planiści zaplanowali dzielnicę mieszkaniową z wielkiej płyty. Do dziś Ursynów jest największym zespołem osiedlowym w Warszawie, jednak obecnie w dzielnicy znajduje się też szereg instytucji i budynków mających inne przeznaczenie, m.in. centra handlowo-usługowe (Galeria Ursynów, hipermarkety Tesco, Real i Leclerc), rozrywkowe (Multikino), czy też instytucje publiczne i szkoły wyższe (Centrum Onkologii, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego i szkoły prywatne).

Doskonały system komunikacji

Podstawę transportu w dzielnicy jest pierwsza linia metra, zapewniająca szybką komunikację ze Śródmieściem i północnymi dzielnicami Warszawy. W ostatnich latach dokończono również budowę biegnącej nad metrem Komisji Edukacji Narodowej, która jest drogowym kręgosłupem dzielnicy i głównym naziemnym połączeniem z centrum miasta. Wzdłuż tej arterii wybudowano wiele obiektów handlowo-usługowych, dostępne są też ulokowane na parterach budynków lokale na wynajem.

Połączenie z autostradą 

Jedną z najnowszych inwestycji infrastrukturalnych jest też Południowa Obwodnica Warszawy. Przetnie ona dzielnicę na pół, z zachodu na wschód, jednak w najgęściej zabudowanych obszarach trasa poprowadzona zostanie w tunelu. Dzięki budowie tej arterii mieszkańcy Ursynowa oraz firmy mające tu siedzibę zyskają połączenie z autostradą A2, a w przyszłości dogodną przeprawę na drugą stronę Wisły.

Kameralne biurowce

Większość powierzchni biurowych do wynajęcia na Ursynowie znajduje się przy ul. Puławskiej oraz w okolicach ul. Poleczki na Służewcu. Są one położone blisko lotniska na Okęciu, a jednocześnie dobrze skomunikowane z centrum miasta. Specyfiką rynku biurowców na Ursynowie jest duża liczba budynków o niewielkiej, w porównaniu do realizacji w innych dzielnicach, powierzchni użytkowej. Przeważają obiekty kameralne, do 2-3 tys. mkw. powierzchni. Spośród większych inwestycji wymienić można natomiast:

 • Natpoll Business Center – ok. 14 tys. mkw. biur w 4 budynkach
 • KEN Business Center – ok. 4 tys. mkw.
 • Ursynów Business Park – ponad 7 tys. mkw. biur
 • Viking House – blisko 5 tys. mkw.
 • Netia – ponad 8 tys. mkw. do wynajęcia
 • Poleczki 3 – ponad 4 tys. mkw.
 • siedziba firmy Juwentus – blisko 7 tys. mkw. obecnie w całości zajętych przez 1 firmę
 • Platan Park – ok. 22 tys. mkw. biur w 2 budynkach
 • Poleczki Business Park – ponad 70 tys. mkw. w 5 biurowcach
 • EMI Polska – blisko 5 tys. mkw. zajmowanych przez 1 firmę
 • Lighthouse Puławska – ponad 5 tys. mkw.
 • Puławska 366 – ok. 5 tys. mkw.

 

 

Znajdź biuro do wynajęcia

MatchOffice.pl jest portalem, na którym znajdziesz wszsytkie potrzebne informacje o wynajmie biur w Warszawie. 

Zamów informacje o tych ofertach najmu, które najbardziej Cię interesują i nawiąż szybko kontakt z wynajmującym. 

Znajdź biuro

Jesteś wynajmującym?