Biura do wynajęcia w dzielnicy Warszawa-Włochy

Przez lata Włochy były jedną z najbardziej zaniedbanych dzielnic w stolicy. Niewielkie domy, typowe dla peryferyjnych obszarów miast, ogródki działkowe i tereny przemysłowe składały się na obraz tej dzielnicy. Jednak połączenie bliskości największego polskiego lotniska, czyli portu lotniczego na Okęciu, z niską ceną gruntów sprawiło, że dzielnica stała się atrakcyjnym miejscem dla deweloperów budujących biurowce oraz przedsiębiorców poszukujących biura do wynajęcia w Warszawie.

Dzielnica z lotniskiem

Choć historia tego miejsca sięga XV wieku, to aż do lat 30. ubiegłego wieku Włochy pozostawały wsią, a jedynymi znaczącymi inwestycjami pozostawały fortyfikacje zbudowane dla ochrony Warszawy w XIX w. Nagła zmiana nastąpiła w latach międzywojennych, kiedy zapadła decyzja o likwidacji leżącego w centrum miasta lotniska na Polach Mokotowskich i wybudowaniu dużego obiektu zdolnego obsłużyć wzrastający w błyskawicznym tempie ruch lotniczy na obrzeżach miasta – powstał w ten sposób Port Lotniczy Warszawa-Okęcie (nazwany później Lotniskiem Chopina w Warszawie). Obsługuje on blisko 40% całego ruchu pasażerskiego w Polsce – w 2014 r. skorzystało z niego 10,6 mln podróżnych. Nieustannie zwiększający się ruch powietrzny wymusił konieczność ciągłej rozbudowy terminali, w ostatnich latach lotnisko uzyskało też nowe połączenie z centrum miasta dzięki wybudowaniu nowej linii kolejowej wraz z dworcem.

Inwestycje infrastrukturalne

To nie koniec wielkich inwestycji infrastrukturalnych we Włochach. Pod koniec 2013 r. otwarty został kolejny odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy, zapewniając dogodne połączenie z autostradą A2 na zachodzie oraz ul Puławską na wschodzie. W niedalekiej przyszłości obwodnica zostanie przedłużona, dzięki czemu z Włoch będzie można szybko przeprawić się na drugą stronę Wisły. Te wszystkie zalety zostały szybko dostrzeżone przez biznes. Wokół lotniska szybko zaczęły powstawać hotele, takie jak Hampton by Hilton Warsaw Airport, Courtyard Warsaw Airport by Marriott, Airport Hotel Okęcie, Novotel oraz Gromada.

Nowe biurowce na terenie Włoch

Dynamicznie rozwija się również rynek biur do wynajęcia. Nowe biurowce budowane są głównie na dwóch obszarach dzielnicy Warszawa-Włochy. Pierwszy to położone niedaleko lotniska okolice ulic Sasanki oraz Żwirki i Wigury (stanowiąc przedłużenie zagłębia biurowcowego z mokotowskiego Służewca), a drugi rozciąga się wzdłuż Al. Jerozolimskich, w zachodniej części dzielnicy.

Wśród największych realizacji wymienić można:

  • Lincoln Park – 6 biurowców z ponad 55 tys. mkw. biur (początek budowy w 2015 r.)
  • Business Garden – ponad 90 tys. mkw. biur i powierzchni usługowej w 7 budynkach, z których część została już zbudowana, a kolejne są w realizacji
  • South Park – będący w realizacji projekt zakładający budowę ponad 88 tys. mkw. powierzchni (z czego blisko 74 tys. to biura) w sześciu budynkach
  • Libra Business Centre – 2 biurowce o łącznej powierzchni ponad 25 tys. mkw.
  • Astrum Business Park – biurowiec o pow. 30 tys. mkw.
  • Przedsiębiorcy szukający w Warszawie biura na wynajem w dogodnej lokalizacji będą więc mogli wybierać spośród licznych inwestycji realizowanych obecnie na terenie Włoch.

Znajdź biuro do wynajęcia

MatchOffice.pl jest portalem, na którym znajdziesz wszsytkie potrzebne informacje o wynajmie biur w Warszawie. 

Zamów informacje o tych ofertach najmu, które najbardziej Cię interesują i nawiąż szybko kontakt z wynajmującym. 

Znajdź biuro

Jesteś wynajmującym?